Lajme

Shira të dobët dhe lokalë, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Prej disa ditësh, vendi ynë ndodhet nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe lagështira në ajër do të jenë prezente, priten shira të dobët dhe lokalë.

Mesdita do të sjellë intervale me kthjellime  përgjatë ultësirës perëndimore duke lënë me shira të dobët dhe të izoluar zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Parashikohet që, pasditja dhe mbrëmja të sjellin shtim të vranësirave duke rrezikuar shira në të gjithë territorin shqiptar. Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 8°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi kryesisht, Perëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close