Lajme

Shkatërrohet banda shqiptare e drogës në Spanjë, dataje

Një rrjet i trafikut të drogës i drejtuar nga shqiptarë është shkatërruar në Mataró të Spanjës.

Mediet e huaja bëjnë me dije se gjatë një operacioni të madh policor i udhëhequr nga Garda Civile policia bastisi një magazinë ku sekuestroi më shumë se 3 mijë bimë marijuanë.

Oficerët e policisë kanë hyrë në magazinën industriale dhe kanë kryer kontrolle të shumta.

Përveç sekuestrimit të parave dhe materialeve të ndryshme të destinuara për të mirëmbajtur plantacionin e marijuanës, deri në 3 mijë bimë lëndësh narkotike janë futur në një kamion që do të të transportonte drogën për ta shitur më pas në tregun e zi, ku vlera e fitimit do të kapte shifrën e afro 450 mijë eurove.

Përgjegjësit e plantacionit, dy prej të cilëve janë arrestuar, janë pjesë e një rrjeti të organizuar me drejtues shqiptarë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close