Lajme

Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë

Është shkatërruar një bandë kriminale e përbërë nga shqiptarët në Athinë. Operacioni ndodhi në lagjet Kipseli dhe Galatsi, a rrestohen 3 shqiptarë, dy meshkuj 33 dhe 36 vjeç dhe një femër 60 vjeçe. Është shkatërruar një bandë kriminale e përbërë nga shqiptarët në Athinë.

Operacioni ndodhi në lagjet Kipseli dhe Galatsi, arrestohen 3 shqiptarë, dy meshkuj 33 dhe 36 vjeç dhe një femër 60 vjeçe. Në një banesë në Galtasi është gjetur dhe një laborant i përpunimit të h eroinës.

Sekuestrohen 21 kg 530 gramë h eroine, 1 pistoletë me 11 fishekë, 13 520 euro, 30 000 lekë, 2 automjete, 1 furgon, 2 peshore, 7 celularë, pajisje laboratori si pres etj.

33 vjecari ishte kreu i grupit, 36 vjeçari përgjegjës për transportin e d rogës dhe ruajtjen e parave të grupit e 60 vjecarja si përgjegjëse e laboratorit.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: