Lajme

Shkatërrohet banda siciliano-shqiptare në Ragusa/ Sekuestrohen tonelata marijuanë, para dhe kallashnikovë

Pesë persona janë vënë në pranga për trafik ndërkombëtar droge dhe armëmbajtje pa leje në Itali. Bëhet e ditur se ajo që është goditur është një organizatë siciliano-shqiptare në Ragusa. Në pranga raportohet të jenë vënë Angelo Busacca, Antonino Riela, Vincenzo Spampinato dhe shqiptarët Nezar Seiti e Maridian Sulaj.

Sipas raportimeve organizata në fjalë bënte trafikimin e drogës nga Shqipëria për juglindje të ishullit. Gjatë operacionit, autoritetet gjetën dhe sekuestruan tre ton e gjysmë lëndë narkotike e llojit marijuanë, para cash, kallashnikovë.

Po ashtu, në pranga janë vënë edhe 24 korrierë që merreshin me shitjen e lëndës narkotike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close