fbpx
Lajme

Shkelën urdhërin e Manastirliut, procedohen penalisht 8 naftëtarë që protestuan për mos marrjen e pagave

Policia ka proceduar penalisht 8 naftëtarë të Ballshit të cilët protestuan një ditë më parë për mos marrjen e pagave prej disa muajsh. Naftëratët janë proceduar penalisht pasi organizuan dhe morën pjesë në protestë të paligjshme si edhe kanë thyer e Ministres së Shëndetësisë mbi masat ndaj  pandemisë Covid- 19, procedohen penalisht 8 persona.

Njoftimi i policies: Organizuan dhe morën pjesë në protestë të paligjshme si edhe kanë thyer Urdhërin Nr.351 datë 29.0.2020 pika nr. 4 të Ministres së Shëndetësisë mbi masat ndaj  pandemisë Covid- 19, procedohen penalisht 8 persona.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, në përfundim të veprimeve të kryera në lidhje me protestën e paligjshme të zhvilluar ditën e djeshme para hyrjes kryesore të Ndërmarjes së Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh, proceduan penalisht 8 persona për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme procedurale. Faxweb

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button