Lajme

Shkëputet energjia elektrike/ Studentët: Po na heqin zërin

Për shkaqe ende të paditura, energjia elektrike në zonën rreth parlamentit u shkëput për të paktën 20 minuta.

Kjo ka bërë që për kaq kohë fonia me 5 bokse që kishin vendosur studentët mbi podium në protestë të mos funksiononte.

Studentët kanë marrë megafonin duke thirrur: “Po na hiqet zëri, po na heqin të drejtën për të folur”. 

Ata gjithashtu kanë ngritur në shenjë proteste letra të bardha.

Një numër i madh studentësh po protestojnë sot përpara godinës së Parlamentit në një kohë që brenda saj zhvillohet seanca plenare. Ashtu siç kishin parlajmëruar, me pankarta në duar e thirrje të vazhdueshme, studentët vijojnë të refuzojnë ofertat e kryeministrit Edi Rama për dialog dhe kërkojnë plotësimin e 8 kushteve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close