fbpx
Lajme

Shkodër, Shoqërohet 33-vjeçari

Një 33-vjeçar i cili ishte i shpallur në k ërkim për arsye se ndihmoi vëllain e tij të qël lonte me a rmë zj arri drejt një banesë, është vënë në p ranga e policisë. Personi me inicialet A.K akuzohet nga policia për përkrahje të autorit të k rimit.

Njoftimi i policisë: Shkodër Finalizohet një tjetër operacion për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kapet dhe vihet në p ranga 33-vjeçari i shpallur në kërkim për veprën p enale “Përkrahja e autorit të k rimit”.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në k ërkim, forcat e posaçme “Shqiponja” në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, pas lokalizimit të vendndodhjes, bënë kapjen dhe ar restimin e shtetasit: A. K., 33 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendimin e datës 15.01.2020 i ka caktuar masën e sigurisë “Ar rest në b urg” në mungesë, për veprën p enale “Përkrahja e autorit të k rimit”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datën 08.01.2020, në fshatin Grudë, Shkodër, ku shtetasi A. K. dhe vëllai i tij shtetasi N. K., 28 vjeç, kanë qël luar me a rmë z jarri në drejtim të një banese.

Vijon puna për kapjen e shtetasit N. K. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button