Lajme

Shkodër/ Vritet me armë zjarri 33-vjeçari në fshatin Hot i Ri, vijon krehja e zonës për kapjen e autorit

Një 33-vjeçar ka mbetur i vdekur pas të shtënave me armë zjarri në fshatin Hot i Ri në Shkodër.

Viktima Valter Fierza është gjetur nga familjarët i vrarë me armë zjarri jashtë makinës së tij, të cilët më pas kanë njoftuar policinë.

Sipas policisë, viktima banues në Hot të Ri është vrarë në rrethana ende të paqarta, ndërsa janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit apo autorëve.

“Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër. Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor. Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, sipas policisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close