Lajme

Shkodër , Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur…

Shkodër , Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 15.05.2021, në lagjen Guerrile, Shkodër, ku u gjet i v rarë me a rmë zjarri shtetasi E. M.  Shpallet në kërkim autori kryesor i dyshuar për v rasjen e 32-vjeçarit.

A rrestohet në flagrancë bashkëpunëtori i autorit kryesor të d yshuar për v rasjen, si dhe vihet në p ranga edhe një shtetas tjetër që d yshohet se ka dijeni për ngjarjen.

Në vijim të veprime të kryera nga grupi i posaçëm h etimor, i përbërë nga specialistët të H etimit të DVP Shkodër dhe të Drejtorisë Kundër K rimeve ndaj Personit dhe Pronës në Departamentin e Policisë K riminale në Policinë e Shtetit, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, në bazë të provave të grumbulluara u bë shpallja në kërkim e shtetasit I. L., 28 vjeç banues në lagjen Guerrile, Shkodër, i dyshuar si autor i v rasjes së shtetasit E. M.

Gjithashtu, në lidhje me këtë ngjarje është a rrestuar shtetasi i m itur E. M., 15 vjeç i cili dyshohet se në bashkëpunim me shtetasin e lartpërmendur kanë v rarë me a rmë zjarri shtetasin E. M.

Po gjatë veprimeve h etimore dhe si rezultat i kontrolleve të ushtruara për kapjen e autorit u a rrestua në flagrancë edhe shtetasi E. A., 26 vjeç banues ne lagjen “Salo Halili”, Shkodër, i cili d yshohet se ka dijeni për ngjarjen. Gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur një sasi l ënde n arkotike c an nabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Shkodër, për v eprat p enale “V rasja me paramendim” kryer në bashkëpunim dhe “A rmëmbajtja pa leje” në ngarkim të shtetasit I. L., në ngarkim të shtetasit E. M. për veprën p enale “V rasja me paramendim” kryer në bashkëpunim, si dhe në ngarkim të shtetasit E. A. për veprën p enale “Prodhimi dhe s hitja e  n arkotikëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: