Lajme

Shkoi për të parë fëmijët/ Por shqiptari e pëson keq sapo shkel në Itali: Më kishte marrë malli…

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi ka thyer urdhrin e dëbimit. Në vitin 2021 ai u arrestua dhe u dëbua me vendim që të mos hynte më në Itali për 5 vjet. Por shqiptari është arrestuar dje nga Karabinierët e Casarsa della Delizia në shtëpinë e prindërve të tij në Valvasone. Sipas mediave italiane, shqiptari ishte justifikuar para policisë se kishte ardhur në Itali për të parë tre fëmijët e tij të vegjël pasi e kishte marrë malli.

Shqiptari do të dalë nesër para gjykatës dhe aty do të vendoset nëse ai do të qëndrojë në arrest shtëpie ose të përfundojë në burg.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close