BotaLajme

Shkoi të kontrollonte themelet e pallatit, zbuloi se ishin me tulla

Ndërsa tërmetet në Kahramanmaraş shkaktuan shkatërrime të mëdha në shumë provinca, qëndrueshmëria e ndërtesave në të gjithë vendin filloi të vihej në dyshim.

Shumë qytetarë kërkuan një ekzaminim të imtësishëm për t’u bindur në lidhje me garancinë që u japin ndërtesat e tyre.

Një video e xhiruar në Batman u bë virale, ku shfaqej një qytetar, i cili ngeli i shtangur nga ajo që zbuloi, teksa po përpiqej të kontrollonte themelet e godinës së tij.

Një video e xhiruar në Batman u bë virale, ku shfaqej një qytetar, i cili ngeli i shtangur nga ajo që zbuloi, teksa po përpiqej të kontrollonte themelet e godinës së tij.

Ai zbuloi se kolonat ishin me tulla dhe aspak me beton, sikurse duhet të jenë, e megjithatë ia kishte arritur “të qëndronte në këmbë”, pa u shembur.

Kujtojmë se tërmetet e 6 shkurtit në Turqinë juglindore shkaktuan mbi 45 mijë të vdekur në Turqi e Siri, shumica e të cilëve humbën jetën si pasojë e ndërtimeve të dobëta të godinave ku banonin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close