fbpx
Lajme

Shkon në 38 numri i humbjeve në vendin tonë

Ka ndërruar jetë nga covid -19 në vendin tonë, duke e çuar në 38 numrin total të vīktimave. Mësohet se pacientja 82-vjeçare është infektuar te Hematologjia dhe është shtruar tek Infektivi, ku ka ndërruar jetë.

Njoftimi: Në spitalin Infektiv sapo është shënuar një humbje jete. Një paciente 82-vjeçare nga Tirana ka ndërruar jetë si pasojë e. Aktualisht ne sherbimin infektiv po marrin shërbim 53 pacientë, 9 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 3 janë të intubuar. Në vendin tonë janë aktualisht 608 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë Vlore.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close