fbpx
Lajme

Shkulet nga rrënjët pema shekullore në Fier, shikoni si është katandisur makina (Pamje nga vendi i ngjarjes)

Vlorë-Fier ku është rrëzuar një pemë shekullore dhe ka shkatërruar 3 makina të parkuara. Në pamje duket se si njëri prej mjeteve ka mbetur poshtë pemës me xhama të thyer dhe thuajse jashtë përdorimit.

Rënia e lisit shekullor ka shkaktuar probleme me lëvizjen e mjeteve që duhet të kalojnë në rrugë dysore. Mësohet se pas rënies të lisit të parë, është rrëzuar edhe një tjetër. Ndërkohë, njësoj si këto pemë shekullore janë edhe 5 të tjerë që rrezikojnë rënien. Këto lisa janë në juridiksion të Monumentit të Kulturës

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button