Lajme

“Shkundi” parlamentin me fjalimin, vëllai i Sokol Olldashit i shkruan deputetit

Ardian Olldashi, vëllai i deputetit të ndjerë Sokol Olladashi, i shkruan një mesazh Saimir Korreshit. Ky i fundit është deputeti lushnjar që në seancën e parë “shkundi” Parlamentin duke treguar hallet me të cilat përballet komuniteti ku ai jeton.

Teksa Korreshi fliste, deputetët majtas dhe djathtas qeshnin, e madhe dhe vetë Lulzim Basha qeshte. Për këtë shkruan Ardian Olldashi. Ai thotë se është për të vënë kujën me këtë klasë politike që ka Shqipëria, e cila qesh me hallet e popullit.

Shkruan Ardian Olldashi:

Mesazh Saimir Korreshit.

Saimir mirmengjes, Degjova me shume vemendje dikutimin tuaj mbi hallet dhe problemet e popullit fisnik dhe puntor te Lushnjes. Ai popull qe ne dekada ushqeu e i mbushi zorren atyre qe koka dhe zemra fatkeqesisht gjithmone bosh i ngeli. Atij populli i duhen puthur duart e jo te qeshesh. Eshte per te qare per ato halle, por eshte per te vene kujen per ate klase politike qe kemi.

A e dine ata qe qeshin qe nuk do gjykohen per cfare kane bere por per cfare duhet te kishin bere dhe nuk e bene per popullin.

Ty te lumte! Me respekt Ardian Olldashi

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: