Lajme

Shoferi braktis furgonin plot me emigrantë në Korçë

Kapet një furgon me mbi 20 emigrantë të paligjshëm në fshatin Drenovë të Korçës. Paraprakisht mësohet se drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja sapo ka kuptuar se u pikas nga policia. Autori është identifikuar dhe tashmë ka filluar puna për kapjen dhe arrestimin e tij. Ndërsa klandestinët janë marrë në drejtorinë e kufirit për të dhënë dëshmi dhe deklarata, lidhur me ngjarjen e mësipërme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: