Lajme

Shoferi plagoset pas aksidentit të rëndë në Korçë, “Ford”-i bëhet një grumbull hekurishtesh

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, ku ka mbetur i plagosur, drejtuesi i automjetit.

Aksidenti ndodhi rreth orës 09:10, në aksin rrugor “Korçë-Devoll”, pranë fshatit Çiflig, Korçë, ku shtetasi O. P., duke drejtuar një automjet tip “Ford”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit, i cili u transportua për mjekim në spitalin e Korçës.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close