Lajme

Shoferi Uber refuzon një grup italian (Video)

I shqetësuar për shëndetin e tij, shoferi i largon nga vetura pasagjerët italian. Ky ishte momenti që një Uber i refuzon një grup italian duke dyshuar që ata mund të jenë të infektuar me koronavirus, raporton “Metro”.

Njëri nga anëtarët e grupit Dylan Bastonin 19-vjeç, dëgjohet duke argumentuar me shoferin dhe duke refuzuar që ti lënë ata në kopshtin zoologjik të Londrës.

Dylan ndau me neve fotografi të incidentit, dhe një video në të cilën ai anuloi vozitjen sepse pasagjerët ishin italian. Shoferi u thotë atyre që a nuk mund ti lejoj ata të hyjnë brenda sepse ishte i brengosur për shëndetin e tij duke dyshuar që ai mund të infektohet me koronavirus.

Më shumë se 3,000 njerëz janë konfirmuar  me COVID-19 dhe vdiqën 148 prej tyre. Video fillon kur Dylan e mban derën e veturës të hapur duke thënë “Pra, ne nuk mund të hyjmë brenda?”“E anulova atë”, i përgjigjet shoferi, me një pyetje nga ana e Dykanit duke i thënë “vetëm pse ne jemi italian?” Shoferi i përgjigjet duke i thënë: “Po, shumë e thjeshtë”, në ndërkohë një nga shokët e Dylan e quan atë racist.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: