Lajme

Shoku i 10-vjeçarit nga Shkodra: Donte të merrte ‘like’…

Pak ditë më parë humbi jetën një 10-vjeçar nga Guri i Zi, në Shkodër. Ngjarja e rëndë ndodhi teksa ai po bënte një sfidë në rrjetin social “TikTok”.

Kemi dëgjuar herë pas here ngjarje të tilla jashtë Shqipërisë, por ky ishte rasti i parë në vendin tonë. Kjo histori e rëndë, tronditi opinion publik në vend. Sot ishte i ftuar në emisionin “Shqipëria Live” një nga shokët e viktimës, i cili tregoi se Naseri pëlqente shumë rrjetet sociale.

“Pëlqente të postonte, të merrte ‘like’. Nuk bënte video kur dilte me ne, vetëm në shtëpi”. Ai rrëfen se 10-vjeçari nuk kishte asnjë problem. “Ka qenë shumë fëmijë i lumtur. Dilnim çdo ditë, luanim te fusha e futbollit”, tha ai. Nga ana tjetër, të afërm të tjerë të djalit, pranojnë se i mituri kalonte shumë kohë çdo ditë me telefon dhe rrjetet sociale, “ishte i fiksuar me telefonin”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: