Lajme

Shoqërohen 2 persona në Himarë u kapën me 4800 Euro të falsifikuara

Dy persona janë arrestuar sot në Himarë. Policia bën me dije se për këta persona kishte informacione se dispononin kartëmonedha të falsifikuara. Në përfundim të operacionit u bë arrestimi në flagrancë i 49-vjeçarit A. O. banues në Himarë dhe R. O., 22 vjeç banues në Delvinë. Arrestimi i tyre u bë pasi në fshatin Piqerras, gjatë kontrollit fizik dhe në banesat e tyre, iu gjetën 4800 euro të dyshuara të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: