Lajme

Shoqërohen dy persona në Durrës, detaje

2 persona janë ar restuar në Durrës ditën e sotme. Lajmin e ka bërë policia, shkruan se nga personat e ar restuar janë për v eprat p enale p lagosje me dashje dhe drejtim automjeti në g jendje të de hur dhe pa leje drejtimi. Të ar restuarit janë me iniciale S.K 28 vjeç  për p lagosjen e të riut 19 vjeç me iniciale E.H dhe E.K 29 vjeç pasi u kap duke drejtuar në gjendje të d ehur nëj makinë tip Opel.

Njoftimi i policisë: Vijon puna për parandalimin dhe g oditjen e p aligjshmërisë.Ar restohen në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme p enale. Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Durrës ar restuan në flagrancë shtetasin S. K., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 27.01.2021, ka pl agosur me mjet prerës (t hikë), shtetasin E. H., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, ar restuan në flagrancë shtetasin E. K., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë, në lagjen nr. 13, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, në gjendje të d ehur dhe pa leje drejtimi.

Në momentin e konstatimit, ky shtetas ka tentuar të largohet, por është kapur nga shërbimet e Policisë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën p enale “P lagosja e r ëndë me dashje” në ngarkim të shtetasit S. K. dhe për veprat p enale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”, në ngarkim të shtetasit E. K.” njofton Policia e Durrësit. I riu 19 vjeçar mbeti i p lagosur ditën e djeshme pas një s herri me shtetasin me inicialet S.K, i cili e g oditi me t hikë dhe u largua nga vendngjarja.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close