fbpx
Lajme

Shoqërohet 37 vjeçari, banues në Nartë-Vlorë pasi ka djegur pjesërisht 4 pemë (ullinj)

Vlorë, Duke marrë shkas nga një video e publikuar në mediat online nga Gazetari Enrik Mehmeti, ku paraqitet një shtetas i cili dyshohet se i ka vënë zjarrin disa ullinjve, ju sqarojmë se: Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë menjëherë identifikuan dhe shoqëruan në ambientet e Policisë, shtetasin H. Xh., 37 vjeç, banues në Nartë, Vlorë, pasi nga pakujdesia gjatë pastrimit të territorit, janë djegur pjesërisht 4 pemë (ullinj) në pronësi të shtetasit Dh. S, 85 vjeç, banues në Nartë, Vlorë.

Në vijim të veprimeve u procedua penalisht shtetasi H. Xh., për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Policia e Vlorës fton qytetarët të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital, çdo rast të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button