fbpx
Lajme

Shoqërohet 39 vjeçari në Vlorë

Një 39 vjeçar është vënë në p ranga në Vlorë, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga  Gjykata e Lecce-s në  Itali. Gjykata ka caktuar urdhër ar resti për këtë shtetas me qëllim ek stradimin drejt Italisë.

Policia e Vlorës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit,  P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë i cili akuzohet nga autoritetet italiane për v eprat p enale “Organizatë k riminale” dhe “ T rafikim i l ëndëve n arkotike”. ”U bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në k ërkim ndërkombëtar P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë. Ky shtetas ishte shpallur në k ërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Lecce-s, Itali, i ka caktuar urdhër-ar resti për veprat penale “Organizatë k riminale” dhe “T rafikim i l ëndëve n arkotike”, për të cilat maksimumi i d ënimit është 20 vite“, njofton policia Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button