Lajme

Shoqërohet 46 vjeçari, banues në lagjen “Pavarësia”, Vlorë

Vlorë, Vijon puna e pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arko tikëve. Se kuestrohen fara k anabisi, l ëndë n arkotike k anabis dhe m unicion lu ftarak.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre. Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në zbatim të planit të masave për g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e nark otikëve, pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas mbante lënde n arkotike në banesë, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat është arrestuar në flagrancë shtetasi: SHkelqim. Isufaj., 46 vjeç, banues në lagjen “Pavarësia”, Vlorë. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe s ekuestruar në cilësinë e provës materiale, rreth 9000 fara të b imës ca nn abis sativa, një sasi lënde n arkotike cannabis në formë pluhuri, boçeje dhe çokollate, si dhe 196 f ishekë. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme hetimore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: