BotaLajme

Shpallet i vdekur nga mjeku/ Burri gjendet duke marrë frymë pasi doli nga frigoriferi i morgut, 2 ditë më vonë ndërroi jetë nga hipotermia

Një burrë i shpallur i vdekur nga një spital u gjet i gjallë dhe duke marrë frymë në një çantë trupi dhe vdiq me të vërtetë nga hipotermia dy ditë më vonë.

Braziliani José Ribeiro u shtrua në spital në shkurt i sëmurë me kancer të avancuar të gjuhës me një mjek që e deklaroi se kishte vdekur në një spital në Goias, Brazili qendror, më 29 nëntor.

62-vjeçari u vendos në një qese trupi dhe u ruajt brenda një frigoriferi në një morg për pesë orë.

Më pas ai u transportua në një shtëpi funerali.

Por një punëtor në turn vuri re se, çuditërisht, sytë e burrit ishin të hapur dhe ai po merrte frymë.

Më pas ai u dërgua me urgjencë në spital, por vdiq dy ditë më vonë, pasi me sa duket kishte marrë hipotermi nga frigoriferi.

Mjeku që nënshkroi certifikatën e vdekjes së Ribeiros është pezulluar dhe ai tani po hetohet për një vrasje të dyshuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close