Lajme

Shpërbëhet banda e ‘skifterëve’ në Francë, mes tyre shqiptarë dhe kosovarë

Gjashtë persona, mes tyre dy adoleshentë, u arrestuan në zonën e Haut-Rhin në Francë pasi dyshohen se kanë kryer rreth pesëmbëdhjetë vjedhje dhe tentativa vjedhjesh në shtëpi, në një bandë të organizuar kriminale.

Individët kishin vepruar duke nisur që nga fundi i nëntorit, kryesisht në Haut-Rhin, midis Colmar dhe Mulhouse. Ata hynin në shtëpi nga dritaret apo dyert të cilat i thyenin ose i hapnin dhe vendoseshin në kërkim të parave, bizhuterive, orëve dhe pajisjeve elektronike.

Pesë prej tyre duke qenë me vendbanim në Mulhouse sollën rikuperimin e sendeve të vjedhura. Personat e arrestuar janë nga mosha 17 deri në 34 vjeç me kombësi franceze, kosovare dhe shqiptare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close