fbpx
Lajme

Shpërndau 30 bombola oksigjeni për të sëmurët me Covid,kapet oksigjenisti i spitalit të Kavajës

Një 26-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga forcat e policisë pasi ka shpërndarë pa autorizim 30 bombola oksigjeni për qytetarët e Kavajës. Konkretisht shtetasi me iniciale M.Sh, i cili ushtronte detyrën si oksigjenist në spitalin e Kavajës kishte marrë rreth 30 bombola oksigjeni të pa autorizuara prej këtij insititucioni. 26-vjeçari i merrte bombola nga ky institucion dhe ua dërgonte personave të ndryshëm nëpër banesa në Kavajë. Provat e marra nga forcat e policia, janë dërguar pranë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, ku mbi 26-vjeçarin rëndon vepra penale ‘Shpërdorim detyre”.

Njoftimi i plotë nga policia. Kavajë / Mori pa autorizimin e institucionit mjekësor 30 bombola oksigjeni, arrestohet në flagrancë 26- vjeçari. Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 30 bombolat e oksigjeni që ishin shpërndarë në banesa të qytetarëve të ndryshëm. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë, menjëherë pas njoftimit të marrë se shtetasi M. Sh., me detyrë oksigjenist i spitalit të Kavajës, kishte marrë rreth 30 bombola oksigjeni pa autorizimin e këtij institucioni mjekësor, për t’ua dërguar personave të ndryshme nëpër banesa, menjëherë kanë organizuar punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Si rezultat e një punë të vazhdueshme dhe veprimeve profesionale u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M. Sh., 26 vjeç, banues në Kavajë. Ky shtetas ka marrë 30 bombola oksigjeni në institucionin ku punonte, pa autorizimin e drejtuesve, dhe më pas i ka shpërndarë ato nëpër banesa të qytetarëve të ndryshëm. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprën penale ‘Shpërdorim detyre”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button