Lajme

Shpërthen depoja e armatimit në Nea Anqialo Greqi

GREQI- Situata e zjarreve në Greqi vijon të jetë kritike.

Mediat vendase raportojnë se një depo me armatime në Nea Anqialo në Volos ka shpërthyer.

Nuk dihet nëse ka të lënduar, ndërsa rreziku për të përhapur flakët në zonë është shumë i madh.

Sakaq, qindra zjarrfikës vijojnë punën për shuarjen e zjarreve në zonat më të prekura nga Rodos dhe Korfuz.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close