Lajme

Shpërthen në flakë një makinë brenda parkingut në Tiranë

Një makinë ‘Volkswagen Touareg’ ka marrë flakë brenda parkingut të një pallati në rrugën ‘Ndre Mjeda’. Në katin -2 të pallatit kishte shkëndija të flakëve nga automjeti.

Situata u përkeqësua për çështje minuta dhe e gjithë zona është mbuluar nga tymi i zi. Banorët janë frikësuar ndërsa një pjesë kanë dalë nga shtëpitë e tyre pasi nuk po e kuptonin nga po vinte tymi i zi.

Në vendngjarje mbërritën forca zjarrfikëse që bënë të mundur shuarjen e flakëve. Po ashtu e pranishme ishte edhe ambulanca që i dha ndihmën e parë dy grave të panikosura nga tymi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close