Lajme

Shpërthen në flakë spitali, goditet nga rrufeja, evakuohen pacientët

Një zjarr ka shpërthyer në një spital të madh pasi u godit nga rrufeja në Manchester. Sipas “Thye Sun” një repart u evakuua ndërsa tymi lëshohej nga çatia e Spitalit të Përgjithshëm Trafford të Mançesterit këtë pasdite.

Dëshmitarët thanë se zjarri shpërtheu gjatë stuhisë dhe pacientët dhe personeli u nxituan për në siguri. Ekipet e zjarrfikësve po punojnë për të luftuar flakët dhe ka shumë automjete të urgjencës në vendin e ngjarjes.

Një zëdhënës i Universitetit të Manchester NHS Foundation Trust tha: “Ne mund të konfirmojmë se një zonë e Spitalit të Përgjithshëm Trafford është goditur nga rrufeja e cila ka shkaktuar zjarr në një zonë të çatisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: