Lajme

Shpèrthim në RTS, humb jetën një punëtor, plágosen rëndë dy të tjerë (Video)

Një person ka ndërruar jetë dhe dy janë plágosur nga një shpèrthim i fùqishëm në parkingun e Radio Televizionit të Serbisë. Mediat raportojnë se víktima është një punëtor i ndërmarrjes “Ening Energetika”, ndërsa një të plágosurit nga televizioni është në gjendje të rèndë.

Shpèrthimi ndodhi në parking rreth orës 10 të mëngjesit teksa punëtorët po rregullonin një defekt në sistemin e kondicionimit të ajrit në zyrat e RTS. Forca e shpèrthimit shkátërroi disa makina zyrtare të RTS dhe thèu dritaret e ndërtesës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: