Lajme

Shpërthime të fuqishme në veri të Kosovës, dyshohet se janë përdorur bomba

Një shpërthim i fuqishëm thuhet se është dëgjuar të dielën në “Lagjen e Boshnjakëve”, në veri të vendit.

Edhe policia e Kosovës ka deklaruar se deri tani nuk ka të dhëna për rastin, raporton Koha.

Në veri të Kosovës ditëve të fundit kanë ndodhur disa shpërthime me bombë, ndërsa janë përdorur edhe granatat e prodhimit jugosllav.

Aktualisht, rruga drejt Jarinjës, në fshatin Rudarë dhe ajo e Bërnjakut, janë të bllokuara nga serbët me kamionë e autobusë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close