Lajme

Shpëtohet mjeti lundrues turk afër Divjakës

Një mjet lundrues turk me dy persona në bord, u arrit të shpëtohej pas një avarie tranvers me Divjaken, vetëm 5 milje larg bregut.

Pas përpjekjeve të shumta dhe punës së palodhshme të efektivëve të Forcës Detare, mjeti u rimorkiua me sukses në portin e Durrësit.

Dy shtetasit turq tani janë të sigurtë dhe gjendja e tyre shëndetësore është e mirë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close