Lajme

Shpëtoi dhjetëra qytetarë në sheshin ‘Skënderbej’, kush është heroi që u takua me kryeministrin

Një ngja rje e rë ndë ndodhi mesditën e kësaj diele në sheshin “Skënderbej” në Tiranë. Një mjet tip “Citroen” me targa AA 603 VL u fut në shesh dhe te ntoi të për pla së kalimtarët.

Gjithçka ndodhi në një moment kur kishte një numër të konsiderueshëm qytetarësh në shesh.

Akoma nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë, por mësohet që shoferi është neu tral izuar nga policia I riu që ne utrali zoi drejtuesin e mjetit tip “Citroen” që u fut në shesh dhe tentoi të pë rpla së kalimtarë, e përshkroi ngjarjen si një akt te rro rist.

Në një prononcim për mediat, i riu tha se ndërhyri menjëherë në mënyrë që mos të lëndoheshin njerëzit që po ecnin në shesh.

Pas ngjarjes djali së bashku me një tjetër është pritur nga kryeministri i cili ka pozuar me ta dhe foton e ka ndarë në rrjetet sociale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: