fbpx
Lajme

Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti

Pasditen e sotme në Shqipëri janë ndjerë sërish lëkundje sizmike. Tërmeti me magnitudë 3 ballë i shkallës rihter me një thellësi prej 10 kilometrash u regjistrua në orën 16:43:51. Epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg Lushnjës dhe 33 kilometra larg Elbasanit. Lëkundja ka qenë e vogël dhe nuk raportohet për dëme, përveç panikut. Në ditët e fundit janë regjistruar disa lëkundje sizmike në disa zonë në vend, por fatmirësisht nuk ka pasur probleme

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button