Lajme

Shqipëria Solidare/ Rama ndan videon prekëse të krijuar nga disa të rinj (Foto/Video)

/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot një video sensibilizuese të krijuar nga një grup të rinjsh, të cilët përmes artit të tyre përcjellin mesazhe të rëndësishme solidariteti për kapërcimin e dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Me një falenderim për dërguesit e panjohur të këtij mesazhi, duke postuar videon e tyre prekëse, i përqafoj dhe u them me plot gojën: Ju dua”, tha Rama. Përmes kësaj videoje të rinjtë shprehin mirënjohjen për solidaritetin që treguan shumë vende me Shqipërinë, për përballimin e pasojave të tërmetit.

“Përshëndetje z. Edi Rama! Duke u ndikuar nga tragjedia që ka prekur gjithë shqiptarinë këto ditë, ne, si një grup të rinjsh që përpiqemi të bëjmë pak art, vendosëm të bënim një video sensibilizuese rreth kësaj teme. Është një video e bërë me shumë dashuri dhe ndjeshmëri dhe po shpresojmë që ta konsideronit për ta shikuar deri në fund, dhe pse jo ta shpërndanit në rrjetin tuaj social. Faleminderit!”, i shkruajnë Kryeministrit, të rinjtë që kanë realizuar këtë video. Kosova, Italia, Greqia, Franca, Turqia, Zvicra, Rumania etj ishin disa prej vendeve që u solidarizuan menjëherë duke dërguar ekipet e tyre në operacionet e kërkim-shpëtimit në Shqipëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: