Lajme

“Shqiponja”, reagon sërish Rama: Kadriu, biri dhe shpirti katran…

Kryeministri Rama ka reaguar sërish në lidhje me debatin që ka shpërthyer në rrjeett sociale në lidhje me heqjen e “Shqiponjës” në Tiranë, nga sheshi me të njëjtin emër.

Rama përmes një postimi në ‘Twitter’ shkruan se ai ka folur për “shfytyrimin vulgar” të asaj shqiponje,

“Kadriu ati,biri dhe shpirti katran, paskan marrë në mbrojtje nga unë shqiponjën e flamurit,ndërsa unë kam folur për shfytyrimin vulgar të asaj shqiponje,të shkulur nga flamuri e të ngulur mu në hyrje të Tiranës prej kadrinjve pa din e iman,që nga shëmtia u vjen e tërë kënaqësia”, shkruan ai.

Statusi i Ramës pas heqjes së “Shqiponjës” se “Kurrë vulgariteti s’kishte hipur me më shumë prepotencë në një piedestal, se sa në rastin e kësaj “shqiponje”, nxiti reagime të shumta në rrjet por edhe nga opozita.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close