Lajme

Shqiptarët dhe grekët festojnë Krishtlindjet së bashku, ia marrin valles në burg: Ec aty, babuç!

Krishtilindjet jana festuar edhe në burgun njohur Kordhalo në Greqi. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihen disa të dënuar grekë dhe shqiptarë të cilët këndojnë dhe ia marrin valles së bashku.Video duket se është regjistruar nga një shqiptar, i cili dëgjohet teksa flet shqip.

Në një moment gjatë festës, një prej të burgosurve shfaqet duke kërcyer nën ritmin e një kënge greke dhe personi që e filmon dëgjohet duke thënë: “Ec aty, ec babuç”. Të burgosurit janë mbledhur në një tyrezë të madhe të Krishtlindjeve dhe duket se ia kanë kaluar mjaft mirë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close