Lajme

Shqiptari denoncon veten në polici: Kam mbjellë bimë në shtëpinë time

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në Kosovë, ku një qytetar nga Prishtina ka denoncuar veten e tij në polici, pasi iu tha efektivëve se kishte mbjellë k anabis në shtëpinë e tij.

Efektivët i kanë shkuar në banesë dhe kanë gjetur 5 bimë  k anabis të mbjella, me gjatësi 5-90 centimetër. Gjithashtu në shtëpi janë gjetur edhe 2 paketime me substancë n arkotike të llojit ma rijuanë.

Pasi është marrë në pyetje, qytetari që denoncoi veten është lënë i lirë. “Prishtinë, 24.07.2021-10:00. I dyshuar mashkull kosovar ka njoftuar se në shtëpinë e tij ka kultivuar disa b imë n arkotike.

Njësit përkatëse policore në vendi ngjarje kanë gjetur dhe konfiskuar: pesë b imë n arkotike të llojit k anabis me gjatësi -5-90cm, një grinder dhe dy paketime me substancë të dyshuar n arkotike të llojit m arihuanë . I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, njofton policia e Kosovës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: