fbpx
Lajme

Shqiptari digjet përpara Parlamentit Evropian

Një shtetas shqiptar i vendosi flakën vetes pasditen e sotme përpara Pralamentit Evropian në Strasbourg të Francës. Sipas medieve franceze ai u lye me benzinë e më pas i vuri flakën vetes.  Stafi i sigurisë dhe zjarrëfikësit në detyrë pranë godinës së parlamentit i erdhën në ndihmë shqiptarit për t’i shuar flakët.

Pavarësisht ndihmës ai pësoi djegie në fytyrë dhe në duar.

Autoritetet nuk bëjnë ende me dije se cili ishte shkaku i këtij veprimi si dhe identitetin e tij. Ai kishte me vete një valixhe me pasaportën brenda. Sipas “DNA.fr” 39 vjeçari shqiptar duhet të largohet nga Franca, pasi të rikuperohet.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button