Lajme

Shqiptari hero i vitit në Suedi, shpëtoi 20 fëmijë

Suedia është tronditur nga një ngjarje tejet e tmerrshme, nga një sulm që u krye në një shkollë.

Një grua e sëmurë mentalisht ka sulmuar 20 fëmijë me thikë, por që nuk ia arriti qëllimit.

Image

Fidan Bejta me prejardhje nga Kosova ishte në vendin e ngjarjes, duke arritur që ta ndaloi gruan që po tentonte të kryente krimin.

29-vjeçari shqiptar kishte arritur në kohë që ta ndalonte gruan  dhe t’i merrte thikën, ndërsa Suedia e ka shpallur atë si heroin e vitit vetrem tre ditë më parë.

Image

Në shenjë falënderimi, në një lidhje direkte me televiozionin që po transmetonte cermemoninë e nderimit të shqiptarit nga Kosova,  Zlatan Ibrahimovic e ka ftuar atë në Los Angelos, duke i thënë se ai është një hero i vërtetë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close