Lajme

Shqiptari kapet me arsenal armësh në kufirin Hungari-Serbi

Një shqiptar ka rënë në prangat e Policisë pasi në kufi me Serbinë, i janë gjetur dhe sekuestruar në automjetin e tij arsenal armësh.

Sipas mediave të huaja mësohet se shtetasit shqiptar, i cili teksa ishte duke kaluar në pikën kufitare Hungari-Serbinë, i janë gjetur në automjetin e tij 17 pushka, dy mitralozë, dy pistoleta, gëzhoja dhe fishekë.

Armët ishin vendosura në një ndarje të fshehtë në dyert e atuomjetit të shqiptar, mirëpo oficerët gjatë kontrollit të ushtruar mëngjesin e së enjtes arritën t’i zbulonin. Zëdhënsi i Prokurori të këtij qarku bëri me dije se ndaj shoferit kanë nisur hetimet dhe akuzohet për kontrabandë të armëve. Ai ndodhet në paraburgim dhe do të qëndrojë për një muaj deri në një vendim të dytë nga Gjykata.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close