Lajme

Shqiptari kapet me sende të çmuara në xhep

Pasditen e djeshme, Policia italiane arrestoi një shqiptar 37 vjeç, me akuzat e grabitjes së rëndë, rezistenca dhe kërcënimet ndaj një zyrtari publik.

Agjentët, ndërkohë që udhëtonin përgjatë Aurelia-s, në Loano, dëgjuan britma njerëzish dhe vunë re një të moshuar që ndiqte një person tjetër të veshur mua tuta sportive, që sapo e kishte grabitur.

Policët ndoqën dhe kapen të riun. Në xhepin e pantallonave të tij oficerët gjetën disa bizhuteri, para dhe tre ora, të cilat sapo i kishte marrë nga shtëpia nga ku doli. Përveç kësaj, shqiptarit iu gjetën në banesën e tij edhe disa bizhuteri të tjera dhe para të cilat nuk mund t’i justifikojë. Mallrat e vjedhura parashikohen të rikthehen te personat e marrë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: