Lajme

Shqiptarja e zhdukur prej 4 muajsh, vëllai përgjërohet mes lotësh për rikthimin e saj

Mbetet ende m ister z hdukja e 19- vjeçares Artemis Vasili e h umbur që prej 16 Tetorit 2020. I vëllai i saj Aris, ka rrëfyer situatën dramatike që po kalon familja e tij që prej asaj dite. Ai ishte i ftuar në emisionin “Midnight“, ku i bëri një apel personave që dyshohet se e mbajnë atë p eng që ta lirojnë duke i dhënë fund dramës që po kalojnë familjarisht. Ndër të tjera, vëllai i Artemisës thotë: ”Unë dua t’u drejtohem njerëzve që mbajnë motrën time me forcë, pa dëshirën e saj ose cilitdo që i ka bërë diçka asaj, që t’i japë fund këtij mundimi që po kalojmë unë dhe prindërit e mi dhe ta lejojë të kthehet në shtëpi. Ajo na mungon shumë. Besoj se nëse Artemis do të më dëgjonte, do të na kontaktonte drejtpërdrejt

Jemi katër fëmijë dhe Artemis është më e ndrojtura nga të gjithë ne. Atë mëngjes para se motra ime të zhdukej, nuk do ta harroj kurrë. E kisha parë në shtëpi, fytyra e saj ishte e freskët, e lumtur dhe më uronte “punë të mbarë” sepse po bëhesha gati të shkoja në punë.

Ditën kur ajo u zhduk i tha nënës time se do të shkonte në një dyqan të madh lodrash për të pyetur nëse kishin nevojë për dikë për punë. Kur kaluan orët dhe unë u ktheva nga puna, Artemis ende nuk ishte kthyer në shtëpi, prindërit ishin të shqetësuar dhe ne e kërkuam.

Po atë natë shkuam në stacionin e policisë në Koropi për të raportuar zhdukjen e saj dhe atje na thanë se do të duheshin 48 orë që të pranohej denoncimi. Atë natë shkova me miqtë e mi për të kërkuar motrën në atë stacion autobusi ku është kapur edhe nga kamerat. I pyeta shoqet e saj por ato nuk dinin asgjë.

Ne besojmë se ai hipi në një automjet, jo në një autobus. Nëna ime qan gjithë kohën, nuk bën asgjë dhe është e izoluar në dhomën e saj. E gjithë familja e ka pikë të dobët Artemisë dhe sepse ajo është e ndjeshme dhe nuk meriton gjithçka që i ka ndodhur. Lutemi që çdo ditë të jetë gjallë dhe dëshmitë që marrim ata na tregojnë se ai është gjallë. Një grua pretendon se e pa motrën time në një dyqan dhe se dy të huaj ishin me të.

Shpresojmë që është me të vërtetë Artemis dhe jo një vajzë që i ngjan asaj “. Autoritetet e p olicisë po kontrollojnë tërësisht çdo provë që misteri i z hdukjes të zgjidhet së shpejti. Ndërkohë që familja bënë thirrje që kushdo që munda ta ketë parë të lajmëroj. Artemisa Vasili është zhdukur në 16 Tetor, ajo u largua nga shtëpia për të shkuar për një intervistë pune në Peania, por askush nuk e ka parë më prej asaj kohe. Intervista e plotë

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close