Lajme

Shtëpia përfshihet nga flakët, ndërrojnë jetë dy fëmijë dhe dy gra

Dy gra dhe dy fëmijë kanë vdekur tragjikisht nga zjarri në një shtëpi në juglindje të Londrës, ka thënë shërbimi zjarrfikës.

Këtë mëngjes fqinjët thanë se ata besonin se viktima më e vogël ishte një fëmijë, ndërsa fëmija më i madh ishte rreth gjashtë ose shtatë. Të afërmit e shkatërruar sot në mëngjes u panë duke u ngushëlluar nga policia në adresën në Bexleyheath.

Gjashtë makina zjarrfikëse dhe rreth 40 zjarrfikës u thirrën në zjarr në shtëpinë në rrugën Hamilton. Shkallët janë përdorur për nxjerrjen e dy grave dhe dy fëmijëve nga kati i ndërtesës, por ato kanë vdekur në vendngjarje.

Një burrë është shpëtuar dhe është dërguar në spital. Brigada e Zjarrfikësve të Londrës deklaroi: “Ekuipazhet në aparatet e frymëmarrjes shpëtuan dy gra dhe dy fëmijë nga kati i parë duke përdorur një shkallë nëntë metra. Fatkeqësisht të gjithë vdiqën në vendngjarje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: