Lajme

Shtireshin si punëtorë ndërtimi, e pësojnë 5 shqiptarët në Itali

Dy italianë dhe Pesë shqiptarë janë arrestuar pasi u kapën me 18 kilogram k okainë në Brescia në Itali.

Mediat e huaja bëjnë me dije se të arrestuar hiqeshin si punëtorë ndërtimi dhe mirëmbajtje. Ndërkohë raportohet se operacioni është kryer në bashkëpunim të antimafias italiane dhe policisë, ndërsa gjithashtu kanë shkëmbyer informacione dhe me Prokurorinë e Posacme në Shqipëri.

Në pamjet e publikuara nga policia italiane shihet teksa d ro ga e cila vinte nga Belgjika dhe Holanda shpërndahej nëpër të gjithë Italinë me bazën në Brescia.

Në p ranga kanë rënë 5 shqiptarë dhe dy italianë, ndërsa transportimi i d ro gës bëhej me mikrobuzë i cili deklaronte se transportonte udhëtarë.

Kamerat e fshehta të vendosura jo vetëm në parkimin e një lagje në Breshia por edhe ato brenda automjeteve të t rafikantëve i kanë kapur ata mat teksa dërgonin k ok ainën dhe merrnin paratë.

Si bazë shpërndarje për klientët me pakicë shërbente një lokal ku grupi bënte takimet dhe më pas këmbente mallin me para. Aktualisht në Shqipëri ndaj të ar restuarve ka nisur h etimi pasuror ndërsa d yshohet se një sasi të konsiderueshme parash prej vitit 2018 ata e kanë investuar në Shqipëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: