fbpx
BotaLajme

Shtresa hiri dhe kuaj gjysmë të varrosur, tabloja e trishtë pas vullkanit Taal

Shpërthimi i vullkanit Taal në Filipine ka lënë pas një tablo të trishtë. Shtëpi të shkatërruara, pemë të rrëzuara dhe një shtresë e trashë hiri. Trupa kuajsh gjysmë të varrosur dhe lopë që notojnë në det në përpjekje të për mbijetuar. Një numër i madh banorësh injoruan paralajmërimet e qeverisë, sidomos ata në afërsi të vullkanit. Instinkti i tyre ishte të shpëtonin kafshët e tyre shtëpiake.

Më poshtë do të gjeni disa foto që përshkruajnë të plotë pikturën e Filipineve pas shpërthimit të vullkanit. /TT Burimi: CNN

            

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button