Lajme

Shuhet “mbreti” i ëmbëlsirave/ Moti i keq në Itali, rrufeja vret binesmenin e famshëm të panetoneve

Moti i keq ka pushtuar disa shtete në Europë, teksa një prej tyre është dhe Italia. Njëri prej dy viktimave ishte drejtuesi i një biznesi të madh në Itali të panetoneve Baloco.

Një automobilist ka identifikuar trupat e tyre dhe për momentin nuk përjashtohet mundësia që dy çiklistët të jenë goditur nga rrufeja. Ekipi shëndetësor ka nisur manovrat e reanimacionit, por çdo përpjekje ka qenë e kotë dhe mjekët kanë konstatuar vdekjen e dy çiklistëve. ndërkohë që autoritetet po hetojnë për rastin.

Pak më shumë se një muaj më parë kishte vdekur babai i Albertos, Aldo Balocco, i cili, duke filluar nga pastiçeri Fossano, kishte mundur të ndërtonte një gjigant në sektorin e panetones dhe biskotave. Kompania e famshme për “Bajamet” iu la djemve Alberto dhe Alessandra dhe sot ka një xhiro prej rreth 200 milionë euro në vit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close