Lajme

Si do të jetë moti javën e ardhshme

Mbi vendin tonë po mban mot me vranësira dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit. Sipas sinoptikanëve të Meteoalb edhe java e ardhshme pritet të dominohet nga moti me reshje dhe temperatura të ulëta.

Sipas Meteoalb, vranësira dhe shira thuajse gjatë gjithë ditës do të ketë të hënën dhe të martën, por pjesërisht të mërkurën. Ndërkohë reshje dëbore në zonat e thella malore priten kryesisht të martën.

Pas të mërkurës parashikohet mot kryesisht i kthjellët, por i ftohtë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close