Lajme

Si do të ndryshojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar mbetet në mbizotërimin e motit të vranët përgjatë gjithë ditës, duke sjell reshje te izoluara shiu në pjesën më te madhe te vendit. Por herë pas here parashikohet të ketë dhe intervale të shkurtra kthjellimesh, të cilat më të shpeshta do të jenë në orët e para të ditës.

Temperaturat e ajrit do të të rriten lehte në mëngjes, por mesdita sjell renie te tyre duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Kosova Moti i vranët dhe me reshje shiu do të jenë do të jetë prezent gjatë gjithë ditës në Republikën e Kosovës, KU në orët e mesditës pritet që reshjet të jenë më të dukshme. Ndërsa pjesa tjetër e ditës do të ketë here pas here intervale me kthjellime.

Maqedonia e Veriut , Orët e para të ditës do të jenë me vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të pakta. POR mesdita i zhvillon vranësirta duke bëre që reshjet të jenë më të shumta. Ndërsa mbrëmja pëermirëson gradualisht motin në një pjesë të mirë të territorit të MV./abcnews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: