fbpx
Lajme

Si është gjendja shëndetësore e 16-vjeçares të mbijetuar nga tragjedia në Bulqizë, flet mjekja e Spitalit të Traumës (VIDEO)

Merita Tola është 16-vjeçarja që i mbijetoi tragjedisë në Ostrimë të Madhe të Bulqizës. Ajo ndodhet në spitalin e Traumës dhe sipas mjekëve në Urgjencën e Spitalit të Traumës, gjendja e saj shëndetësore është e stabilizuar.

“Aktualisht gjendja e pacientes paraqitet e stabilizuar, janë bërë ekzaminimet, eko, skaner, janë bërë ekzaminimet edhe me neurokirugun dhe gjendja është e stabilizuar. Pacientja është në observimin e urgjencës. Për momentin do të qëndrojë këtu dhe për disa orë do të qëndrojë këtu. Nga ekzaminimet rezulton që parametrat janë në normë”, tha mjekja e urgjencës në spitalin e Traumës, Viola Kaja, në një prononcim në Report Tv përballë gazetares Xhensila Kodra.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button